Розпочати розмову

Цикл життя українських доменів

У цій статті розглянемо цикл життя більшості українських доменів, який складається з п'яти етапів. Варто відразу зазначити, що реєстрація доменного імені — це покупка права на управління ім'ям на певний термін, тому не слід порівнювати реєстрацію з покупкою товару.

Спочатку будь-яке доменне ім'я має статус "Available". На цьому етапі воно доступне для реєстрації всім користувачам.

Після реєстрації на певний термін домен має в Whois статус "Registered". Мінімальний термін реєстрації — 1 рік, максимальний — 10 років.

Якщо термін дії домену не продовжується своєчасно, домен переходить в період "AutoRenew Grace Period" і має статус "Expired". На цьому етапі ще дозволяється продовжити термін дії домену за стандартною вартістю, при цьому його робота буде припинена. Тривалість періоду: 29 днів (замовлення на сайті закривається через 28 днів).

Наступним етапом є "Redemption Period": триває 30 днів. На цьому етапі продовжити термін дії вже неможливо. При цьому домен можна відновити з урахуванням оплати пені (для відновлення слід звернутися до підтримки).

Останнім етапом циклу є період "Pending Delete": триває 5 днів. У цей момент виконується видалення доменного імені з реєстру. Продовжити або відновити домен неможливо.

Варто зазначити, що такий цикл життя властивий не всім доменам: у доменів .CO.UA, .BIZ.UA, .PP.UA він відрізняється.

Вибрати файли або перетягніть файли
Це допомогло?
Так
Ні
  1. Andrii Rudkivskyi

  2. Опубліковано
  3. Оновлено

Коментарі