Розпочати розмову

Як зрозуміти терміни і визначення які використовуються на сайті?

Домен (Доменне ім'я) - унікальне алфавітно-цифрове позначення, що привласнюється певній IP-адресі. Доменне ім'я може складатися з букв (від A до Z для англомовних доменів, від А до Я для російськомовних доменів), цифр (від 0 до 9), дефіса «-». Доменне ім'я не може містити символів «пробіл», підкреслення «_» і інших спец. символів.

Хостинг - послуга з підтримки та розміщення сайтів на обладнанні спеціалізованої компанії.

DNS (domen name system - доменна система імен) - протокол і система позначень що використовується в Інтернеті для зв'язку IP-адрес і імен, зрозумілих користувачеві.

IP-адреса - це унікальна адреса комп'ютера в локальній мережі або мережі в Інтернет, що складається чотирьох цілих чисел (від 0 до 255), між якими ставлять крапку, наприклад 195.36.221.141. Числова форма адреси використовується комп'ютерами, для людини числова адреса незручний, тому його замінює доменне ім'я.

Браузер - програма, яка дозволяє користувачеві переглядати вміст веб-сторінок і переміщатися від одного веб-сайту до іншого. Приклад браузера: Internet Explorer.


URL - адреса сторінки в інтернеті. Приклад URL: https://nic.ua/

Спам - масова, попередньо неузгоджена з одержувачами, відправка електронних листів рекламного або іншого характеру. Часто подібні листи містять віруси.

VPN (Virtual Private Network - віртуальна приватна мережа) - це захищений тунель всередині звичайної мережі, що дозволяє без додаткової настройки працювати в інтернет через наш VPN сервер всіх програм встановленим на вашому комп'ютері.

Трафік - загальний обсяг даних, що проходять через сайт. Дорівнює сумі вхідного і вихідного трафіків.

Додатковий домен (Addon domain) - домен, який вказує на окрему підпапку в хостинг-акаунті, в якій розташований окремо працюючий сайт. Тобто функція додаткового домену дозволяє утримувати 1 і більше сайтів в одному хостинг-акаунті.

Паркувальний домен (аліас) - домен, за яким доступний сайт крім вже існуючого імені. Наприклад, сайт http://nic.ua/ доступний також за адресою 
http://nik.ua/, де nik.ua - це аліас.

FTP (File Transfer Protocol - протокол передачі файлів) - протокол за допомогою якого відбувається завантаження файлів на/з серверу провайдеру.

HTTP (Hypertext Transport Protocol - протокол транспортування гіпертексту) - протокол передачі сторінок сайту по мережі інтернет.

Сервер - комп'ютер або програмна система, що надають віддалений доступ до своїх служб або ресурсів з метою обміну інформацією.

Cайт - сукупність сторінок, програмних модулів, що забезпечує подання інформації про власника за допомогою мережі інтернет.

Ідентифікація - це процес впізнання користувача.

Аутентифікація - підтвердження того, що даний користувач саме той, за кого він себе видає.

SSH - протокол, що забезпечує віддалений безпечний доступ до комп'ютера.

Apache - служба, встановлена на сервері, що оброблює запити користувачів по протоколу HTTP.

MySQL, PostgeSQL - бази даних. Використовуються для швидкого доступу до структурованих даних. Характеризуються великою швидкістю, стійкістю і легкістю у використанні.

PERL - мова програмування. Застосовується для забезпечення доступу до баз даних, створення динамічних сторінок гостьових книг, форумів, фото галерей і т.д.

cPanel - це повнофункціональна панель управління хостингом, що надає можливість керувати сайтом, доменом, поштою на сервері за допомогою браузера.

Вибрати файли або перетягніть файли
Це допомогло?
Так
Ні
  1. Alexey Momot

  2. Опубліковано
  3. Оновлено

Коментарі